• Family Group - Social Media

Edukacja klasy 1-3 B

Dzień dobry !
Nazywam się Angelika Szymczak-Kranik. Jestem wychowaca klasy 1-3 B

Na tej stronie prezentuję istotne i ciekawe informacje dotyczące mojej klasy.

Tutaj znajdziecie aktualności i opisy wydarzeń, zapowiedzi imprez, relacje z nich itp. Prowadzić ją będę w formie „bloga”. Zachęcam Państwa do interaktywności. Proszę o zostawianie pod wpisami komentarzy, sugestii i propozycji, pomysłów, tematów do kolejnych wpisów, a także Waszych odczuć, zapisu emocji, a może nawet prowadzenia dyskusji. Nie wprowadziłam konieczności logowania w celu czytania postów i komentarzy. Komentarze mogą być pisane anonimowo lub (co cenię szczególnie, bo daje to dobry przykład dzieciom) pod własnym imieniem i nazwiskiem.

Zapraszam do współpracy !

Poznajemy kontynenty

Ostatnio zaczęliśmy naszą zabawę z geografią. Powędrowaliśmy w wyobraźni zwiedzając wszystkie kontynenty. Dzieci wykazały się wiadomościami na temat flory, fauny, zabytków z różnych stron świata. Naszą przygodę zaczęliśmy lotem balonem do Afryki. Chcąc odwiedzić rówieśniczkę Kiri, która napisała do nas list.

Pomoce dydaktyczne w klasie 1-3 B

Pomoce dydaktyczne w klasie 1-3 B

Wyróżnikiem naszej szkoły są także nowatorskie pomoce dydaktyczne o wielokrotnie dowiedzionej skuteczności. Opracowane zostały z myślą o tym, aby mogły służyć połączeniu nauki i zabawy. Są niezwykle lubiane przez uczniów, którzy sami namawiają nieraz nauczycieli na ich wykorzystywanie. Atrakcyjne wizualnie, dopracowane formalnie, kolorowe, cieszą oczy, a zastosowane – pozwalają na szybkie przyswajanie wiedzy w trakcie …

Angelika o sobie

Angelika o sobie

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim na kierunkach: pedagogika rehabilitacyjna oraz pedagogika terapeutyczna z gimnastyką korekcyjno-kompensacyjna. Jestem osobą, która nie lubi marnować czasu i szybko się uzależnia od czegoś, co daję siłę i napędza do działania.

Już w trakcie studiów magisterskich równolegle podjęłam naukę na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku: Oligofrenopedagogika. Chcąc wzbogacić swoją wiedzę …

Antarktyda

Na Antarktydę popłynęliśmy statkiem. Gościliśmy tam niezbyt długo z powodu strasznego mrozu. Czapki i szaliki obowiązkowe. Mimo to zabawa była wspaniała. Spotkaliśmy tam pingwiny, płetwale błękitne, foki. Nie było tam tubylców a jedynie stacje badawcze.

Azja

Koleją transsyberyjską do Azji. Przystanek Chiny. Przechadzaliśmy się zatłoczonymi ulicami Shanghaju, jedliśmy ryż pałeczkami. Podtrzymując tradycję tańczyliśmy z chińskim smokiem. Nie zabrakło też aromatu tradycyjnych przypraw. Zwiedziliśmy mur chiński. Mieliśmy okazję zobaczyć Azjatyckie zwierzęta takie jak pandy, tygrysy i małpy. Wrażenie zrobiły też na nas najwyższe na świecie pasmo górskie – Himalaje.

Ameryka Południowa

Tropikalne lasy deszczowe, najdłuższa rzeka Amazonka i sucha pustynia Atacama oto krajobrazy napotkane w Ameryce Południowej. Przeprawa przez dżunglę pozwoliła nam na spotkanie z papugami, mrówkojadami, pumami i jaguarami. Najbardziej popularną zabawą w tamtych rejonach jest piniata, czyli rozbijanie kukły z cukierkami. My też mieliśmy przy tym wiele radości.

Ameryka Północna

W Ameryce Północnej poszukiwaliśmy złota, zwiedziliśmy największe miasto Meksyk. Widzieliśmy też największy wodospad Niagara. Obserwowaliśmy zwierzęta takie jak niedźwiedź grizzly, aligator czy ryś amerykański.

Europa

Naszymi przystankami w Europie były Włochy, Wielka Brytania, Grecja, Francja, Niemcy, Austria i oczywiście Polska. Poznawaliśmy kraje sąsiadujące z Polską oraz stolice państw UE. Tańczyliśmy Walca, zwiedzaliśmy najważniejsze zabytki, a kiedy Big Ben wybił godzinę 17:00 piliśmy angielską herbatę w Pałacu Królewskim.

Australia

Przygodę na najmniejszym kontynencie na świecie zaczęliśmy od spaceru po pustyni Wiktorii. Tańczyliśmy też taniec Aborygenów, wspinaliśmy się na górę Kościuszki i spotkaliśmy niezwykłe zwierzęta – kangury, misie koala, dziobaki i diabły tasmańskie. Nie ominęła nas wycieczka wzdłuż najdłuższego płotu na świecie Dingo Fence, chroniącego owce przed psami dingo. Mieliśmy okazję zobaczyć oryginalny australijski bumerang. …

Podróż po świecie – pomoce dydaktyczne

Podróż po świecie – pomoce dydaktyczne

Wiosenne sadzonki

Wraz z nadejściem wiosny w naszej sali zakwitły hiacynty, rzeżucha i zboże. Dzieci miały okazję poznać etapy rozwoju roślin. Samodzielnie je sadziły, obserwowały ich wzrost i wyciągały wnioski.

Lektura o psiej wierności – Dżok

Ostatnio na zajęciach edukacji językowej mieliśmy okazję poznać znaczenie prawdziwej wierności…dzięki bohaterowi książki pt. “Dżok- legenda o psiej wierności” wyruszyliśmy w pełna emocji i przygód podróż. Analizowaliśmy i ilustrowaliśmy wybrane fragmenty książki,co dało nam możliwość do wielu rozmów również o rzeczach trudnych związanych z utratą. Aby podsumować podsumować nasze rozważania stworzyliśmy wspaniałe budy Dżoka na …

Zajęcia z rodzicami

Czy nie macie czasami ochoty zabłysnąć swoją wiedzą i podzielić się nią z całym światem? My tak! I właśnie dlatego zaprosiliśmy na lekcję naszych rodziców. Tym razem to my wcieliliśmy się w rolę ekspertów i mieliśmy okazję nauczyć naszych rodziców jak rozpoznać części mowy w zdaniu, odmienić przez przypadki, A nawet podzielić ich z ułamków. …

Wojenne zawirowania widziane oczami pięcioletniej, a później sześcioletniej dziewczynki.

Ostatnio na zajęciach edukacji językowe nasza grupa miała okazję poznać historię małej Asiuni głównej bohaterki lektury, którą sama napisała już jako dorosła Joanna Papuzińska. Książka ta przedstawia bardzo trudny czas w jakim żyła Asiunia, ponieważ tuż po jej piątych urodzinach wybucha II Wojna Światowa…dzięki bohaterom książki wyruszyliśmy w pełną emocji,wzruszeń, smutku ale i radość podróż. …