• Family Group - Social Media

Pomoce dydaktyczne w klasie 1-3 B

Pomoce dydaktyczne

Wyróżnikiem naszej szkoły są także nowatorskie pomoce dydaktyczne o wielokrotnie dowiedzionej skuteczności. Opracowane zostały z myślą o tym, aby mogły służyć połączeniu nauki i zabawy. Są niezwykle lubiane przez uczniów, którzy sami namawiają nieraz nauczycieli na ich wykorzystywanie. Atrakcyjne wizualnie, dopracowane formalnie, kolorowe, cieszą oczy, a zastosowane – pozwalają na szybkie przyswajanie wiedzy w trakcie wciągających gier, organizowanych przez nauczycieli.

Mimo ich niezwykłej skuteczności większość z tych pomocy dydaktycznych nie jest jeszcze dostępnych na rynku, dlatego musiały zostać wykonane ręcznie przez twórców i pedagogów z naszej szkoły. Oryginalne, piękne, skuteczne – a do tego, jak twierdzą niekiedy uczniowie i nauczyciele – mają też „duszę” 🙂

Ich kształty i formy zawdzięczamy wielu światowym specjalistom, którzy wsławili się opracowaniem nowatorskich, znacznie skuteczniejszych i atrakcyjniejszych dla uczniów metod nauczania.

Nieodzownym elementem jest odpowiednio zaprojektowana przestrzeń edukacyjna wyposażona w różnorodne pomoce i materiał edukacyjny. Dzieci  w klasie wykorzystując te niezwykłe pomoce dydaktyczne także:

  • tworzą notatki
  • rysują projekty
  • konstruują gry dydaktyczne
  • wymieniają się informacjami z rówieśnikami
  • pomagają sobie wzajemnie

Oto przykłady ciekawych pomocy dydaktycznych do nauki matematyki w klasach 1-3.

Wyślij komentarz