Angelika o sobie

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim na kierunkach: pedagogika rehabilitacyjna oraz pedagogika terapeutyczna z gimnastyką korekcyjno-kompensacyjna. Jestem osobą, która nie lubi marnować czasu i szybko się uzależnia od czegoś, co daję siłę i napędza do działania.

Już w trakcie studiów magisterskich równolegle podjęłam naukę na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku: Oligofrenopedagogika. Chcąc wzbogacić swoją wiedzę i doskonalić swój warsztat pracy ukończyłam również Wyższą Szkołę Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych z filią w Piotrkowie Trybunalskim na kierunkach: przygotowanie pedagogiczne oraz edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Ukończyłam Kurs Metodyczny Pedagogiki M. Montessori, kurs Terapii ręki oraz liczne szkolenia (m.in. Klanza, oraz wiele szkoleń związanych z pracą z dziećmi autystycznymi i o specjalnych potrzebach edukacyjnych).

W pracy z dziećmi każdy dzień jest inny, to trud i odpowiedzialność połączona z poczuciem satysfakcji, radości i innych pozytywnych emocji, które napędzają mnie do dalszych działań. W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów w pracy z dziećmi i podążać za nimi podjęłam również naukę w Studium Socjoterapii i Psychoterapii Dzieci i Młodzieży Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego. Jestem osobą charyzmatyczną a przy tym otwartą, wrażliwą i opiekuńczą oraz wymagającą, co jest atutem w pracy z dziećmi.

Cenię sobie w komunikacji między ludźmi otwartość, kreatywność, szczerość. Jestem osobą z optymistycznym podejściem do świata.

W swojej pracy stawiam na autentyczność, indywidualność, emocjonalność oraz pobudzanie do budowania motywacji w dziecku. Ta praca to nie tylko zawód. To dla mnie przede wszystkim wspaniała przygoda!

Korzystam z wiele ciekawych form oraz metod, które ułatwiają mi lepszy kontakt z dziećmi oraz pozwalają wprowadzić ich w nowy, inny świat. Staram się w atrakcyjny sposób wprowadzać dzieci w świat matematyki oraz edukacji językowej. Dzięki czemu mogą rozwijać zdolności do wysiłku umysłowego.  Istotna jest dla mnie relacja, kontakt i zaangażowanie w każde dziecko indywidualnie.