• Family Group - Social Media

Galeria klas „0”

  • Klasa „0”

W grupie „0” są dzieci 5 i 6 letnie.  Grupa liczy 16 dzieci. Pracuje w niej dwóch nauczycieli Aleksandra Jagusiak i Anna Kubiak.

Praca edukacyjna jest zrównicowana ze względu na tempo rozwoju dzieci i ich możliwości.  Umiejętności dzieci są wprowadzane i utrwalane metodami aktywnymi. Dzieci bawią się, poruszają, manipulują, doświadczają i operują na konkrecie w trakcie zajęć, dzięki czemu uczą się szybko, nauka sprawia im radość, a to czego się uczą daleko odbiega od podstawy programowej.

  • Spotkanie z mamą Tadzia

Dziś klasę O odwiedziła mama Tadzia Plewki, która jest ekspertem w dziedzinie sztuki i warsztatów plastycznych. Dowiedzieliśmy się, na czym dokładnie polega prowadzenie własnej firmy – sklepu z akcesoriami plastycznymi. Jest to również praca polegająca na organizowaniu spotkań z artystami i prowadzeniu warsztatów. Okazało się, że wybór odpowiedniego papieru, narzędzi czy ołówka dla artysty to wcale nie takie proste zadanie. Poznaliśmy też profesjonalne nazwy kolorów wykorzystywanych w malarstwie i ich rozmaite odcienie. Dzieci były zachwycone i miały bardzo wiele pytań. Dziękujemy jeszcze raz za wizytę. Zachęcam do obejrzenia strony internetowej sklepu:

https://warsztatartysty.pl/

  • Delicious

Na języku angielskim słownictwo poznajemy wszystkimi zmysłami. Tym razem padło na smak i węch. Oprócz utrwalenia nazw produktów spożywczych smakowaliśmy je z zamkniętymi oczami, próbując odgadnąć co to za produkt. Poszło nam całkiem nieźle. Kwaśna cytryna, słodkie owoce, pieczywo, ryż, jogurty, napoje – to wszystko znalazło się na naszych zajęciach. Przy okazji określaliśmy, co jest policzalne a co nie w języku angielskim.

  • Prace w ogródku

W klasie O postanowiliśmy założyć mini ogródek na naszym boisku szkolnym. Przesadziliśmy z doniczek wcześniej zasadzone z cebulek mieczniki. Ta lekcja w terenie miała służyć nie tylko poszerzaniu wiedzy z zakresu ogrodnictwa, ale i matematyki. Mierzyliśmy i porównywaliśmy nasze rośliny. Zasadziliśmy je w równych odległościach od siebie przy pomocy centymentra. Na koniec opisaliśmy wszystko na kartach pracy.

  • Mrówkowe szaleństwo

W klasie „O” dopadło nas mrówkowe szaleństwo. Przeprowadziliśmy cykl zajęć o życiu, zwyczajach i gatunkach mrówek. Oglądaliśmy film, poznaliśmy elementy budowy tych niezwykłych owadów, a na koniec wykonaliśmy pracę plastyczno – techniczną odtwarzającą mrowisko. O mrówkach wiemy już chyba wszystko!

  • The house project

Uczniowie klas „0” i „1-2” na języku angielskim mieli okazję wczuć się w rolę architektów i projektantów wnętrz. Pracując w grupach planowali i urządzali pomieszczenia w całym domu, wykorzystując katalogi Ikei. Oczywiście nie zabrakło też twórczych pomysłów na oryginalne meble i dekoracje. Utrwaliliśmy słownictwo zakresu pomieszczeń i wyposażenia domu świetnie się bawiąc. Współpraca była trudna, ale owocna – powstały piękne projekty.

  • Zawód lekarz – spotkanie z mamą Maksa

Dzisiaj w grupie O odwiedziła nas mama Maksa, która opowiadała nam o swoim zawodzie lekarza – dermatologa. Nauczyliśmy się używać stetoskopu i dermatoskopu i rozmawialiśmy o czynnościach, które wykonuje lekarz w swojej codziennej pracy. Było zabawnie i interesująco!

  • Arts and crafts project

Na języku angielskim nie może też zabraknąć aktywności artystycznej. Poznając słownictwo z zakresu zabawek wykonaliśmy portret pluszowego misia. Potrzebne nam były gazety, kasze, makarony o różnych kształtach i kolorach. Zabawa była wspaniała!

  • Jesienne spacery

W takie słoneczne jesienne dni nie może zabraknąć aktywności na świeżym powietrzu. Postanowiliśmy pozbierać liście i kasztany w parku, które potem wykorzystaliśmy nie tylko do wspaniałych prac plastycznych ale i edukacji matematycznej.