Nauka poprzez samodzielne działanie

Poznając miary ciężaru, dzieci  miały możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu.

A wszystko zaczęło się od edukacji językowej…
Tekst o obiedzie Włóczykija zainspirował nas do tego, by przyjrzeć się innym przepisom. A jak już zajmować się jedzeniem, to wiadomo – takim jakie dzieci (i panie również) lubią najbardziej, czyli… DESEREM!!! Czytając przepis na gofry czekoladowe z nutellą i bananami, dzieci zauważyły, że są one napisane w różny sposób i tak oto poznaliśmy tryb oznajmujący i tryb rozkazujący.
Potem przyszedł czas na działanie! Sprawdzaliśmy czy producenci nas nie oszukali, podając wagę na opakowaniach, Ważyliśmy i odmierzaliśmy składniki na gofry, a przy tym zamienialiśmy kilogramy na dekagramy, dekagramy na gramy itd.
Ponieważ praca była ciężka i długa, zaraz po niej zabraliśmy się za jedzenie naszych wypieków 😀