• Family Group - Social Media

Musimy porozmawiać o Kevinie

O Kevinie

Uważne oglądanie niektórych filmów także może przynieść odpowiedzi na wiele wątpliwości, często dręczących rodziców pytań.

Polecamy np. obejrzenie filmu „Musimy porozmawiać o Kevinie”, który został nominowany m.in. do nagrody Złotej Palmy na festiwalu w Cannes.

Dla osób, które wolą książki, dobra wiadomość – scenariusz filmu został oparty o powieść pod tym samym tytułem.
To bardzo poruszająca historia 14-letniego chłopca, oparta częściowo na faktach. Matka wspomina niepokojące symptomy w zachowaniu syna niemalże od niemowlęctwa, analizuje własne błędy wychowawcze i atmosferę w domu, relacjonuje swoje rozmowy z synem przebywającym w więzieniu dla nieletnich.

 

 

Cały czas zadaje sobie pytanie, gdzie popełniła błąd, kto lub co wpłynęło tak negatywnie na psychikę Kevina. Doszukuje się winy w sobie, zbyt tolerancyjnym dla syna mężu, w agresywnych grach komputerowych i filmach telewizyjnych. Oglądając film dochodzimy do dramatycznego wniosku: to mogło zdarzyć się każdemu! Jeśli zamożni, wykształceni ludzie, którzy poświęcali swoim dzieciom dużo uwagi, kochająca się, normalna amerykańska rodzina – doświadczyła takiej tragedii, to jak można się przed tym uchronić?

Wyślij komentarz