List kl. 1-3A

W poniedziałek dzieci z naszej klasy otrzymały niespodziewany list od p. Ewy Szelburg – Zarembiny. Ciekawość była ogromna, więc natychmiast go otworzyliśmy. W środku był wiersz autorki.
Długo rozmawialiśmy o przyjaźni, o złości, o tym jak sobie z nią radzić, o przyznawaniu się do błędów… To były bardzo emocjonalne wypowiedzi, poparte własnymi doświadczeniami dzieci.
Zaciekawieni tym, jak to się stało, że list w ogóle do nas dotarł, wybraliśmy się na wycieczkę na pobliską pocztę. Dzieci przeprowadziły wywiad z panią, która tam pracuje. Zadawały bardzo mądre i ciekawe pytania. Z głowami wypełnionymi wiedzą wróciliśmy do szkoły, by przygotować się do pisania własnych listów. Wymienimy się nimi po weekendzie.