• Family Group - Social Media

Lekcja języka hiszpańskiego w klasie I-III: Alfabet hiszpański

Tego dnia (16.03.2018) rozpoczęliśmy naukę tradycyjną „rundką” (Jak się masz? Skąd pochodzisz? Czy masz rodzeństwo?). Następnie przeszliśmy do rozgrzewki, na którą składa się nasza nieśmiertelna rymowanka „Hola, hola, coca-cola”, kiedy to podstawowe zwroty hiszpańskie (Co się stało?, Nie ma za co!, Już Ci to wyjaśniam) rymujemy w zabawny sposób i ilustrujemy gestami. Ten wierszyk zawsze przełamuje lody!

Przed nami Święta Wielkanocne, więc przeszliśmy do prezentacji słownictwa z nimi związanego. Pojawiły się nie tylko kolorowe karty edukacyjne, ale można też było dotknąć puchatego kurczaczka, pogłaskać pluszowego baranka czy poturlać kolorową pisankę..

Gwóźdź programu to nauka alfabetu hiszpańskiego, którą wzbogaciłam o gesty ilustrujące słowo, które zaczyna daną literę. Zasadniczo alfabet hiszpański jest prostszy od polskiego, niemniej jednak są pewne kluczowe kwestie, które warto zaznaczyć i utrwalić. Literę „j” na przykład czytamy jako „h”, a podwójne „l” odczytujemy jako „j”. Nauka alfabetu ze zwierzątkami, zabawkami i smakołykami to świetna zabawa!

dav

dav

dav

dav

Lekcję kończy druga już z kolei karta pracy na temat alfabetu. Podpisujemy literki po śladzie i musimy połączyć je z odpowiednim obrazkiem. Im bardziej kolorowo, tym lepiej.

Wyślij komentarz