• Family Group - Social Media

Gramatyka na wesoło – odmieniamy czasowniki

Klasa 4 utrwala odmianę czasowników nieregularnych przez osoby.

Po powtórzeniu przy użyciu kart obrazkowych przyszedł czas na grę w kółko i krzyżyk. Powstały dwie drużyny: dziewczyny kontra chłopaki. Rywalizacja była zacięta i pełna emocji. Nikt nie dawał za wygraną…

Rywalizacja jest ważnym elementem naszej pracy.  Wielu naszych uczniów to dzieci nie posiadające rodzeństwa. Ponadto dzieci mają mało doświadczeń społecznych w kontaktach zewnętrznych, poza środowiskiem rodzinnym. To powoduje, że podejmowanie rywalizacji jest dla nich trudne, a przecież jest to bardzo ważna umiejętność, która w przyszłości zdecyduje czy będą potrafili podejmować wyzawania, czy bedą rywalizować  z innymi nie niszcząc siebie i tych, którzy tym razem byli lepsi. To bardzo ważny moment nauki przegrywania i doświadczania radości z bycia razem. A dodatkowo utrwalanie wiedzy z dużym ładunkeim emocjonalnym. 🙂

Wyślij komentarz