Gry planszowe :)

To co cechuje naszą szkołę to przede wszystkim zaangażowanie nauczycieli w rozwój dzieci, ogrom wiedzy jaką chcemy przekazać oraz to, że uczyć można się też w sposób kreatywny i ciekawy wprowadzając do tego gry i zabawy. W zeszłym tygodniu wraz z uczniami postanowiliśmy stworzyć konkurs na najlepszą grę z zagadnienia jakże trudnego, jakim są działania na ułamkach zwykłych. Pomysłowość, kreatywność i zaangażowanie dzieci były na najwyższym poziomie. Każdy z uczniów przygotował swoją grę, a następnie wszyscy mogliśmy je wypróbować, świetnie spędzając przy tym czas. Pomijając część rywalizacji, która jest nieodzownym elementem w każdej planszówce to uczniowie stoczyli pojedynki nie tylko w grze, ale także na placu boju, jakim była kreatywność. Od gier przygodowych, po wytwory w 3D, aż po zachęcanie/przekupywanie innych cukierkami :). Ta lekcja dała wiele radości, a jednocześnie pomysłów na dalsze wdrażanie nauki poprzez zabawę. Podsumować można to wszystko jednym krótkim zdaniem, matematyka nie taka straszna jak ją malują.