Blog klasy 1-3 B

Dzień dobry !
Nazywam się Angelika Szymczak-Kranik. Jestem wychowaca klasy 1-3 B

Na tej stronie prezentuję istotne i ciekawe informacje dotyczące mojej klasy.

Tutaj znajdziecie aktualności i opisy wydarzeń, zapowiedzi imprez, relacje z nich itp. Prowadzić ją będę w formie „bloga”. Zachęcam Państwa do interaktywności. Proszę o zostawianie pod wpisami komentarzy, sugestii i propozycji, pomysłów, tematów do kolejnych wpisów, a także Waszych odczuć, zapisu emocji, a może nawet prowadzenia dyskusji. Nie wprowadziłam konieczności logowania w celu czytania postów i komentarzy. Komentarze mogą być pisane anonimowo lub (co cenię szczególnie, bo daje to dobry przykład dzieciom) pod własnym imieniem i nazwiskiem.

Zapraszam do współpracy !

Azja

Koleją transsyberyjską do Azji. Przystanek Chiny. Przechadzaliśmy się zatłoczonymi ulicami Shanghaju, jedliśmy ryż pałeczkami. Podtrzymując tradycję tańczyliśmy z chińskim smokiem. Nie zabrakło też aromatu tradycyjnych przypraw. Zwiedziliśmy mur chiński. Mieliśmy okazję zobaczyć Azjatyckie zwierzęta takie jak pandy, tygrysy i małpy. Wrażenie zrobiły też na nas najwyższe na świecie pasmo górskie – Himalaje.

Antarktyda

Na Antarktydę popłynęliśmy statkiem. Gościliśmy tam niezbyt długo z powodu strasznego mrozu. Czapki i szaliki obowiązkowe. Mimo to zabawa była wspaniała. Spotkaliśmy tam pingwiny, płetwale błękitne, foki. Nie było tam tubylców a jedynie stacje badawcze.

Poznajemy kontynenty

Ostatnio zaczęliśmy naszą zabawę z geografią. Powędrowaliśmy w wyobraźni zwiedzając wszystkie kontynenty. Dzieci wykazały się wiadomościami na temat flory, fauny, zabytków z różnych stron świata. Naszą przygodę zaczęliśmy lotem balonem do Afryki. Chcąc odwiedzić rówieśniczkę Kiri, która napisała do nas list.

Pomoce dydaktyczne

Pomoce dydaktyczne w klasie 1-3 B

Wyróżnikiem naszej szkoły są także nowatorskie pomoce dydaktyczne o wielokrotnie dowiedzionej skuteczności. Opracowane zostały z myślą o tym, aby mogły służyć połączeniu nauki i zabawy. Są niezwykle lubiane przez uczniów, którzy sami namawiają nieraz nauczycieli na ich wykorzystywanie. Atrakcyjne wizualnie, dopracowane formalnie, kolorowe, cieszą oczy, a zastosowane – pozwalają na szybkie przyswajanie wiedzy w trakcie …