Lektury NIE są nudne! Twórczość w klasie 4

Nie da się ukryć, że czytanie szkolnych lektur nie zawsze należy do przyjemności. Krew, pot i łzy wylane podczas czytania tekstów może zrekompensować nam… zabawa! Bo właśnie temu powinno służyć czytanie tekstów – nawet tych najdłuższych 😉

Nie lubimy gdy na lekcjach powiewa nudą, dlatego aktywnie omawiamy to, co w danym tekście najważniejsze i najciekawsze. Rozprawy sądowe, czarowanie za pomocą magicznego guzika, tworzenie nowych światów, przewodzenie indiańskim plemionom, łowienie złotej rybki w teatrze czy zajęcia z kleksografii to tylko niektóre z atrakcji!

Bardzo trudno jest mi orzec… czy to ptak, czy nosorożec? Kleksografia!

Uwielbiamy “Akademię pana Kleksa”! Baśniowa szkoła pełna tajemnic i przygód, czekających na nas na każdym kroku. Jak w każdej szkole, nawet tej magicznej, uczniowie muszą chodzić na zajęcia. My daliśmy się ponieść naszej wyobraźni na… kleksografii! Tworzyliśmy własne kleksy, nadawaliśmy im znaczenie i rymowaliśmy na potęgę! 😉

Magiczny guzik Doktora Paj-Chi-Wo odnaleziony!

Świetną zabawą było dla nas także poszukiwanie zaczarowanego guzika z czapki, którą szpak Mateusz otrzymał od doktora Paj-Chi-Wo. Jak wiadomo ów guzik ma magiczne właściwości. Za pomocą techniki twórczej przekształcaliśmy guziki i opisywaliśmy ich niezwykłe historie.

Złota rybka w… teatrze!

Kto z nas nie chciałby mieć złotej rybki spełniającej nasze marzenia? Na jednej z naszych lekcji, poświęconej utworowi Aleksandra Puszkina, nasza złota przyjaciółka zamieniła klasę w … teatr. I to nie byle jaki, bo kukiełkowy!!! Jeśli myślicie, że występowanie na scenie jest trudne, powinniście spróbować występować zza niej! To dopiero było wyzwanie! Stworzyliśmy kukiełki oraz elementy scenografii, których nie powstydziliby się profesjonaliści!