• Family Group - Social Media

Blog klasy 1-3 B

Dzień dobry !
Nazywam się Angelika Szymczak-Kranik. Jestem wychowaca klasy 1-3 B

Na tej stronie prezentuję istotne i ciekawe informacje dotyczące mojej klasy.

Tutaj znajdziecie aktualności i opisy wydarzeń, zapowiedzi imprez, relacje z nich itp. Prowadzić ją będę w formie „bloga”. Zachęcam Państwa do interaktywności. Proszę o zostawianie pod wpisami komentarzy, sugestii i propozycji, pomysłów, tematów do kolejnych wpisów, a także Waszych odczuć, zapisu emocji, a może nawet prowadzenia dyskusji. Nie wprowadziłam konieczności logowania w celu czytania postów i komentarzy. Komentarze mogą być pisane anonimowo lub (co cenię szczególnie, bo daje to dobry przykład dzieciom) pod własnym imieniem i nazwiskiem.

Zapraszam do współpracy !

Europa

Naszymi przystankami w Europie były Włochy, Wielka Brytania, Grecja, Francja, Niemcy, Austria i oczywiście Polska. Poznawaliśmy kraje sąsiadujące z Polską oraz stolice państw UE. Tańczyliśmy Walca, zwiedzaliśmy najważniejsze zabytki, a kiedy Big Ben wybił godzinę 17:00 piliśmy angielską herbatę w Pałacu Królewskim.

Wiosenne sadzonki

Wraz z nadejściem wiosny w naszej sali zakwitły hiacynty, rzeżucha i zboże. Dzieci miały okazję poznać etapy rozwoju roślin. Samodzielnie je sadziły, obserwowały ich wzrost i wyciągały wnioski.

Angelika o sobie

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim na kierunkach: pedagogika rehabilitacyjna oraz pedagogika terapeutyczna z gimnastyką korekcyjno-kompensacyjna. Jestem osobą, która nie lubi marnować czasu i szybko się uzależnia od czegoś, co daję siłę i napędza do działania.

Już w trakcie studiów magisterskich równolegle podjęłam naukę na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku: Oligofrenopedagogika. Chcąc wzbogacić swoją wiedzę …

Podróż po świecie – pomoce dydaktyczne

Podróż po świecie – pomoce dydaktyczne

Australia

Przygodę na najmniejszym kontynencie na świecie zaczęliśmy od spaceru po pustyni Wiktorii. Tańczyliśmy też taniec Aborygenów, wspinaliśmy się na górę Kościuszki i spotkaliśmy niezwykłe zwierzęta – kangury, misie koala, dziobaki i diabły tasmańskie. Nie ominęła nas wycieczka wzdłuż najdłuższego płotu na świecie Dingo Fence, chroniącego owce przed psami dingo. Mieliśmy okazję zobaczyć oryginalny australijski bumerang. …

Ameryka Południowa

Tropikalne lasy deszczowe, najdłuższa rzeka Amazonka i sucha pustynia Atacama oto krajobrazy napotkane w Ameryce Południowej. Przeprawa przez dżunglę pozwoliła nam na spotkanie z papugami, mrówkojadami, pumami i jaguarami. Najbardziej popularną zabawą w tamtych rejonach jest piniata, czyli rozbijanie kukły z cukierkami. My też mieliśmy przy tym wiele radości.

Ameryka Północna

W Ameryce Północnej poszukiwaliśmy złota, zwiedziliśmy największe miasto Meksyk. Widzieliśmy też największy wodospad Niagara. Obserwowaliśmy zwierzęta takie jak niedźwiedź grizzly, aligator czy ryś amerykański.

Azja

Koleją transsyberyjską do Azji. Przystanek Chiny. Przechadzaliśmy się zatłoczonymi ulicami Shanghaju, jedliśmy ryż pałeczkami. Podtrzymując tradycję tańczyliśmy z chińskim smokiem. Nie zabrakło też aromatu tradycyjnych przypraw. Zwiedziliśmy mur chiński. Mieliśmy okazję zobaczyć Azjatyckie zwierzęta takie jak pandy, tygrysy i małpy. Wrażenie zrobiły też na nas najwyższe na świecie pasmo górskie – Himalaje.

Antarktyda

Na Antarktydę popłynęliśmy statkiem. Gościliśmy tam niezbyt długo z powodu strasznego mrozu. Czapki i szaliki obowiązkowe. Mimo to zabawa była wspaniała. Spotkaliśmy tam pingwiny, płetwale błękitne, foki. Nie było tam tubylców a jedynie stacje badawcze.

Poznajemy kontynenty

Ostatnio zaczęliśmy naszą zabawę z geografią. Powędrowaliśmy w wyobraźni zwiedzając wszystkie kontynenty. Dzieci wykazały się wiadomościami na temat flory, fauny, zabytków z różnych stron świata. Naszą przygodę zaczęliśmy lotem balonem do Afryki. Chcąc odwiedzić rówieśniczkę Kiri, która napisała do nas list.