• Family Group - Social Media

Blog klasy „0”

W grupie „0” są dzieci 5 i 6 letnie.  Grupa liczy 16 dzieci. Pracuje w niej dwóch nauczycieli Aleksandra Jagusiak i Anna Kubiak.

Praca edukacyjna jest zrównicowana ze względu na tempo rozwoju dzieci i ich możliwości.  Umiejętności dzieci są wprowadzane i utrwalane metodami aktywnymi. Dzieci bawią się, poruszają, manipulują, doświadczają i operują na konkrecie w trakcie zajęć, dzięki czemu uczą się szybko, nauka sprawia im radość, a to czego się uczą daleko odbiega od podstawy programowej.

The house project

Uczniowie klas „0” i „1-2” na języku angielskim mieli okazję wczuć się w rolę architektów i projektantów wnętrz. Pracując w grupach planowali i urządzali pomieszczenia w całym domu, wykorzystując katalogi Ikei. Oczywiście nie zabrakło też twórczych pomysłów na oryginalne meble i dekoracje. Utrwaliliśmy słownictwo zakresu pomieszczeń i wyposażenia domu świetnie się bawiąc. Współpraca była trudna, …

Zawód lekarz – spotkanie z mamą Maksa

Dzisiaj w grupie O odwiedziła nas mama Maksa, która opowiadała nam o swoim zawodzie lekarza – dermatologa. Nauczyliśmy się używać stetoskopu i dermatoskopu i rozmawialiśmy o czynnościach, które wykonuje lekarz w swojej codziennej pracy. Było zabawnie i interesująco! 

Arts and crafts project

Na języku angielskim nie może też zabraknąć aktywności artystycznej. Poznając słownictwo z zakresu zabawek wykonaliśmy portret pluszowego misia. Potrzebne nam były gazety, kasze, makarony o różnych kształtach i kolorach. Zabawa była wspaniała!

Jesienne spacery

W takie słoneczne jesienne dni nie może zabraknąć aktywności na świeżym powietrzu. Postanowiliśmy pozbierać liście i kasztany w parku, które potem wykorzystaliśmy nie tylko do wspaniałych prac plastycznych ale i edukacji matematycznej.